Dostępne materiały

Kamień naturalny

Kamień naturalny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią klasyczne piękno w aranżacji wnętrz. Niepowtarzalne struktury i naturalne rysunki idealnie komponują się zarówno z nowoczesnymi, jak i tradycyjnymi wnętrzami. Do najpopularniejszych rodzajów kamienia naturalnego zalicza się marmur, granit, wapień, łupek, kwarcyt, piaskowiec oraz trawertyn. Materiały naturalne stanowią ciekawą alternatywę dla standardowych rozwiązań wykończeniowych.

Konglomeraty kwarcowe

Konglomerat kwarcowy to mieszanka kwarców naturalnych z domieszką żywicy. Materiał jest wyjątkowo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie środków chemicznych. Ze względu na właściwości antybakteryjne konglomerat w szczególności znajduje zastosowywanie w produkcji blatów kuchennych i łazienkowych. Mnogość kolorów pozwala dobrać odpowiednią barwę i wzór w zależności od stylizacji i charakteru wnętrza.

Spieki Kwarcowe

Spieki kwarcowe to wyjątkowa kompozycja naturalnych materiałów, takich jak kwarc, iły łupkowe, skały granitowe i pigmenty ceramiczne. Przyjmują postać dużych, idealnie gładkich płyt, jednocześnie wyróżniając się lekkością w porównaniu do innych materiałów. Spieki kwarcowe można wykorzystywać we wnętrzach podczas projektowania parapetów, schodów, okładzin ściennych, podłóg oraz blatów kuchennych i łazienkowych. To jeden ze sposobów na uzyskanie efektu prawdziwego kamienia w nowoczesnych i stylowych wnętrzach.